OFERTA

Przenośniki łańcuchowe

Przenośniki i transportery występują w różnorodnych wersjach. Na rynku można spotkać między innymi przenośniki taśmowe, rolkowe, wibracyjne, śrubowe (ślimakowe), pionowe, pneumatyczne, a także przenośniki łańcuchowe.

Przenośniki łańcuchowe - nasza oferta:

Przenośniki łańcuchowe zasługują na szczególną uwagę. IMI-Polska oferuje unikalne, wysokiej jakości rozwiązania, które wzniosą produkcję na wyższy poziom. Tworząc przenośniki łańcuchowe, korzystamy z

najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych nowinek. Oferowane przez nas urządzenia są „szyte na miarę” potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Konstrukcja przenośników łańcuchowych

Podobnie jak przenośniki rolkowe, przenośniki łańcuchowe przeznaczone są głównie do transportu produktów o większych gabarytach. Nie chodzi jednak wyłącznie ich wagę, ale i wymiary. Przenośniki łańcuchowe mogą transportować nawet bardzo długie i bardzo szerokie elementy. Aby spełniać swoją funkcję, ten model posiada specyficzna konstrukcję. Składa się bowiem ze specjalnej ramy, wykonanej najczęściej z aluminium, kół napędowych i napędzanych, łożysk koła łańcuchowego z dwurzędowymi sferycznymi łożyskami kulkowymi do regulacji oraz napinania łańcucha transportowego.

Gdzie najlepiej sprawdzają się przenośniki łańcuchowe?

Przenośniki łańcuchowe sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie transportuje się różnorodne elementy o bardzo dużych gabarytach i nietypowych kształtach. Większość modeli może znieść obciążenie nawet 30 kilogramów na metr rolki, a z reguły jest to 20 kilogramów na metr rolki, zachowują przy tym stałą szybkość i płynność przesuwu. Poza tym, dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, obejmującej wolną przestrzeń pomiędzy dwoma członami transportowanymi (łańcuchami), przenośniki łańcuchowe umożliwiają przeniesienie nawet tych elementów, które kolidują z górną częścią przenośnika.

 

Dlaczego warto postawić na przenośniki łańcuchowe?

Przenośniki łańcuchowe są bardzo łatwe w konserwacji i naprawie. Możliwa jest bowiem wymiana pojedynczego ogniwa, a nie całego łańcucha. Ten model umożliwia też wygodne łączenie go z innymi profilami albo uzupełniającymi się technologiami. Dodatkowo przenośniki łańcuchowe wprost przeznaczone są do realizacji zadań specjalnych. Dzięki nim możliwy jest transport towarów o nietypowych, dużych gabarytach.

Korzyści z użycia przenośników łańcuchowych:

1

Korzyść 1

2

Korzyść 2

3

Korzyść 3

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.