SOPEM – projekt redukcji reklamacji produktów

CZAS TRWANIA: 3 MIESIĄCE
SOPEM
Projekt, poprawa i kontrola jakości na linii finalnej. SOPEM jest francuską firmą produkującą elementy automatyki domowej pod marką SOMFY. Firma zatrudnia ponad 8000 pracowników w 60 lokalizacjach. Produkcja jest zorganizowana najczęściej w formie gniazd montażowych, które w szeregu tworzą linie produkcyjne.
ETAP 1

Wyzwanie

Zagadnienie do rozwiązania stanowiło wyzwanie. Należało dobrać takie, które nie będzie zbytnio ingerowało w istniejącą linię produkcyjną. Dodatkowo należało zaprojektować własny moduł pomiarowy dla kondensatorów, gdyż na rynku nie było dostępnych odpowiednich rozwiązań przemysłowych.

Kompetencje

1

Projektowanie, mechanika i automatyka

2

Zarządzanie projektem

3

Zaprojektowanie i wykonanie układu pomiarowego

4

Uruchomienie i montaż nowych systemów POKA YOKE gwarantujących prawidłowy montaż elementów oraz systemu pomiaru pojemności

ETAP 2

Rozwiązanie

Rozwiązanie polegało na wpięcie w sekwencje produkcji układu testującego poprawność założenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu reklamacje spowodowane złym montażem wtyczki zostały zredukowane do zera, a czas cyklu produkcyjnego nie uległ zmianie. Zaprojektowany został także układ elektroniczny, który pozwolił na kontrole OK/NOK kondensatorów.
100%

Mniej reklamacji w kolejnych 12 miesiącach od projektu

0

Zmian w czasie trwania cyklu produkcyjnego

Korzyści:

1

Poprawa jakości produkowanych urządzeń

2

Redukcja ilości reklamacji od klientów

3

Zwiększenie rentowności sprzedaży

SOPEM o realizacji

Parę słów od firmy SOPEM

Od 2017 roku współpracujemy z firmą IMI-Polska Sp. z o.o w zakresie usługi projektowania i automatyzacji maszyn i urządzeń w naszym zakładzie w Niepołomicach. W tym okresie firma IMI wykonywała dla nas szereg modyfikacji maszyn i urządzeń m.in. modyfikację Radiowych Linii Finalnych polegającą na implementacji systemu pomiaru pojemności kondensatora oraz systemu detekcji połączenia statora i LSU wraz z dostarczeniem pełnej dokumentacji do przeprowadzonych prac.

Prace były wykonane rzetelnie, terminowo z pełną kooperacją z zespołem koordynującym projekt w SOPEM.

Na podstawie doświadczenia zdobytego przy współpracy z firmą IMI-Polska Sp. z o.o, możemy w pełni polecić tę firmę jako wiarygodnego partnera biznesowego.

Radosław Kobiela
Project Engineer & Process Support

Pozostałe case studies

CASE STUDY