BRANŻE

Branża drzewna

Linie produkcyjne i technologiczne, zaawansowane maszyny i urządzenia usprawniające proces technologiczny.

Nasi klienci

Pełne zaplecze i unikalne rozwiązania dla branży drzewnej

Szacuje się, że najtrudniejszy czas dla branży drzewnej dopiero nastąpi.

Specjaliści twierdzą, że wprowadzenie unijnych zasad gospodarki leśnej, już za kilka lat może spowodować deficyt surowca, jakim jest drewno.

Tym bardziej istotne jest odpowiednie przygotowanie przedsiębiorstwa na ten czas. Proponujemy rozwiązania, które nie tylko usprawnią proces technologiczny, ale jednocześnie umożliwią przetrwanie tego, trudnego okresu.

Korzyści dla branży drzewnej

1

Poprawa wydajności i elastyczności produkcji

2

Ograniczenie kosztów produkcji i udziału czynnika ludzkiego

3

Stabilny wzrost działalności, dzięki wykorzystywanym ulepszeniom

Co oferujemy branży drzewnej?

Projektujemy i produkujemy wysokiej jakości maszyny i urządzenia, a także całe linie produkcyjne i technologiczne. Wykorzystujemy do tego wszelkie, bieżące nowinki techniczne, a także zdobywaną przez lata wiedzę i doświadczenie. Oferujemy również outsourcing inżynierów, a także wsparcie naszego biura konstrukcyjnego. Bazujemy na indywidualnych zamówieniach. Chcemy bowiem, aby nasze projekty jak najbardziej odpowiadały potrzebom danego przedsiębiorstwa.

Na etapie projektowania aktywnie współpracujemy też z klientem, dokładnie analizując wszystkie jego potrzeby i wymagania. Branża drzewna nie jest jednolita – współpracujemy z jej różnymi gałęziami. Nasi klienci działają zarówno w przemyśle drzwi i okien, produkcji palet transportowych, produkcji belek klejonych i CLT, produkcji paneli i kształtek, produkcji sklejki i LVL, a także produkcji mebli i płyt z klejonki. Naszymi kontrahentami są nawet tartaki, które potrzebują automatyzacji i robotyki do usprawnienia swojej działalności.

Jak działamy w branży drzewnej?

Wszelkie projekty wykonujemy „pod klucz” – od koncepcji po nadzór autorski przy wdrożeniu. Stosujemy przy tym reguły przyjętej strategii SAFETY, dbającej nie tylko o bezpieczeństwo procesu technologicznego, ale również jego szybkość i wydajność. Na każdym etapie realizacji projektu, współpracujemy z klientem. Każde zlecenie poprzedzamy też przeprowadzeniem szerokiego researchu i diagnostyki działalności danego przedsiębiorstwa. Naszym celem jest bowiem stworzenie rozwiązań „szytych na miarę” potrzeb firmy. Branża drzewna ma swoją specyfikę, którą staramy się wykorzystać jako atut, tworząc poszczególne rozwiązania techniczne i technologiczne. Każdy wykonany element poddajemy również kompleksowej kontroli przy użyciu systemu SCADA.

Maszyny i urządzenia
dla branży drzewnej

Sprzęt układający i rozbudowujący

Oferowany przez nas sprzęt, który niewątpliwie wspiera proces technologiczny, czyniąc go płynnym i skutecznym. W ramach tego dysponujemy możliwością stworzenia różnorodnych chwytaków mechanicznych, chwytaków kasetowych, sztaplarek portalowych i innych.

Linie technologiczne i produkcyjne

Branża drzewna wykorzystuje też nasze linie technologiczne i produkcyjne, w tym linie strugające, linie do łączenia na mikrowczepy, linie pił taśmowych, linie optymalizacyjne do tarcicy, linie wykańczające oraz linie układające pakiety z przekładkami.

Urządzenia mechanizacyjne

W ofercie posiadamy urządzenia mechanizacyjne, w tym podajniki, obrotnice, a nawet rozwiązania specjalne, łączące w sobie wiele funkcji.

Skanery

Zapewniamy również skanery, stanowiące systemy optymalizacji i oceny jakościowej, unikalne i funkcjonalne piły, maszyny pakujące, a także prasy do klejonki.

CASE STUDY

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.