OFERTA

Przenośniki pneumatyczne

Najlepsi inżynierowie IMI-Polska tworzą rozwiązania „szyte na miarę” potrzeb obsługiwanych przedsiębiorstw. Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie z naszej strony. Proponujemy im linie produkcyjne, technologiczne, maszyny i urządzenia, które unowocześniają przedsiębiorstwo i usprawniają procesy produkcyjne. Jednym z nich są przenośniki pneumatyczne.

Przenośniki pneumatyczne - jak działają?

Przenośniki pneumatyczne działają nieco inaczej niż tradycyjne modele przenośników, czyli rolkowe, taśmowe, łańcuchowe albo wibracyjne. Bazują one bowiem na strumieniu gazu, zwykle powietrza. Gaz generuje ruch, który przemieszcza w sposób ciągły określone materiały. Oferujemy różnorodne typy przenośników pneumatycznych. Są to między innymi modele ssąco-tłoczące z napędem od ciągnika, ssąco-tłoczące z napędem elektrycznym, a także tłoczące z napędem elektrycznym.

Poszczególne modele różnią się przede wszystkim wymiarami oraz siłą ciśnienia. W tym zakresie wyróżniamy przenośniki pneumatyczne niskociśnieniowe, średniociśnieniowe oraz wysokociśnieniowe. Proponujemy też różnorodne wyposażenie dodatkowe, w tym rury, inżektory, kolana oraz redukcje.

Gdzie najlepiej sprawdzają się przenośniki pneumatyczne?

Przenośniki pneumatyczne wykorzystuje się najczęściej w przemyśle budowlanym oraz rolnictwie. Z powodzeniem mogą również służyć przemysłowi spożywczemu oraz chemicznemu.

Przenośniki pneumatyczne mimo sporych gabarytów oraz rozbudowanej konstrukcji, pozostają urządzeniami funkcjonalnymi, wydajnymi i wytrzymałymi. Nasi klienci często decydują się właśnie na ten typ przenośnika.

 

Jakie korzyści przynoszą przenośniki pneumatyczne?

 

Jak wszystkie przenośniki i transportery, również przenośniki pneumatyczne automatyzują proces produkcji i transportu. Umożliwiają dzięki temu zmniejszenie kosztów produkcji i transportu, a także ograniczenie udziału czynnika ludzkiego. Do prac przeładunkowych lub transportowych nie są potrzebni pracownicy – poza osobą, która odpowiednio zaprogramuje urządzenie. Oferujemy przenośniki pneumatyczne o doskonałych parametrach, które sprostają wszelkim oczekiwaniom naszych klientów. IMI-Polska stawia wyłącznie na innowacyjne rozwiązania i najwyższej jakości materiały.

Korzyści z użycia przenośników pneumatycznych:

1

Automatyzacja procesu produkcji i transportu

2

Zmniejszenie kosztów produkcji i transportu

3

Ograniczenie udziału czynnika ludzkiego

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.