Przenośniki pneumatyczne

Najlepsi inżynierowie IMI-Polska tworzą rozwiązania „szyte na miarę” potrzeb obsługiwanych przedsiębiorstw. Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie z naszej strony. Proponujemy im linie produkcyjne, technologiczne, maszyny i urządzenia, które unowocześniają przedsiębiorstwo i usprawniają procesy produkcyjne. Jednym z nich są przenośniki pneumatyczne.

Jak działają przenośniki pneumatyczne?

Przenośniki pneumatyczne działają nieco inaczej niż tradycyjne modele przenośników, czyli rolkowe, taśmowe, łańcuchowe albo wibracyjne. Bazują one bowiem na strumieniu gazu, zwykle powietrza. Gaz generuje ruch, który przemieszcza w sposób ciągły określone materiały. Oferujemy różnorodne typy przenośników pneumatycznych. Są to między innymi modele ssąco-tłoczące z napędem od ciągnika, ssąco-tłoczące z napędem elektrycznym, a także tłoczące z napędem elektrycznym. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim wymiarami oraz siłą ciśnienia. W tym zakresie wyróżniamy przenośniki pneumatyczne niskociśnieniowe, średniociśnieniowe oraz wysokociśnieniowe. Proponujemy też różnorodne wyposażenie dodatkowe, w tym rury, inżektory, kolana oraz redukcje.

Gdzie najlepiej sprawdzają się przenośniki pneumatyczne?

Przenośniki pneumatyczne wykorzystuje się najczęściej w przemyśle budowlanym oraz  rolnictwie. Z powodzeniem mogą również służyć przemysłowi spożywczemu oraz chemicznemu. Przenośniki pneumatyczne mimo sporych gabarytów oraz rozbudowanej konstrukcji, pozostają urządzeniami funkcjonalnymi, wydajnymi i wytrzymałymi. Nasi klienci często decydują się właśnie na ten typ przenośnika.

Jakie korzyści przynoszą przenośniki pneumatyczne?

Jak wszystkie przenośniki i transportery, również przenośniki pneumatyczne automatyzują proces produkcji i transportu. Umożliwiają dzięki temu zmniejszenie kosztów produkcji i transportu, a także ograniczenie udziału czynnika ludzkiego. Do prac przeładunkowych lub transportowych nie są potrzebni pracownicy – poza osobą, która odpowiednio zaprogramuje urządzenie. Oferujemy przenośniki pneumatyczne o doskonałych parametrach, które sprostają wszelkim oczekiwaniom naszych klientów. IMI-Polska stawia wyłącznie na innowacyjne rozwiązania i najwyższej jakości materiały.