OFERTA

Przenośniki śrubowe (ślimakowe)

Zapoznaj się z naszą ofertą przenośników śrubowych.

Przenośniki śrubowe (ślimakowe)

IMI-Polska oferuje różnorodne przenośniki i transportery. Wybór określonego typu oraz funkcjonalności tworzonych modeli dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Chodzi bowiem o to, by te mechanizmy jak najlepiej realizowały potrzeby przedsiębiorstwa, z którym współpracujemy. Proponujemy między innymi przenośniki śrubowe, nazywane także ślimakowymi.

Jak działają przenośniki śrubowe?

Przenośniki śrubowe, inaczej ślimakowe, bazują na systemie spirali, schowanej w pojemnej tubie. Ta tuba, a właściwie rodzaj koryta, może mieć charakter otwarty lub zamknięty. Przybiera zatem kształt litery O albo U. W trakcie działania spirala (ślimak) obraca się, powodując przesuwanie się określonego, transportowanego materiału. Przenośniki śrubowe mają bardzo mocną konstrukcję. Najczęściej wykonywane są ze stali lub z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Podczas zakupu przenośników śrubowych, należy zwrócić uwagę na cztery istotne parametry. Po pierwsze: długość urządzenia, a zatem odległość pomiędzy zasypem i wysypem. Po drugie: średnicę wewnętrzną koryta. Po trzecie: skok śruby ślimaka, a zatem odległość pomiędzy kolejnymi piórami wstęgi ślimaka. Po czwarte: wydajność urządzenia, a więc zdolność do przemieszczania określonej objętości materiału w określonym czasie. Wszystkie te parametry przekładają się na efektywność całej produkcji. Tworząc przenośniki śrubowe dla naszych klientów, zawsze przeprowadzamy szczegółowy wywiad i na podstawie tych informacji pomagamy im wybrać najlepszy model.

Gdzie najlepiej sprawdzają się przenośniki śrubowe?

Przenośniki śrubowe służą do przenoszenia sypkich i lekkich materiałów. Mogą przenosić materiał zarówno w poziomie oraz pionie, jak i na skos, dlatego sprawdzają się niemal w każdym schemacie i nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni. Najczęściej stosuje się je jako urządzenia działające przy zbiornikach, silosach, a także różnorodnych dozownikach produktów. Przenośniki śrubowe można wykorzystać niemal w każdej branży i dziedzinie gospodarki. Najczęściej polecane są jednak w branży spożywczej, branży farmaceutycznej, branży kosmetycznej, branży rolniczej, a także w budownictwie, przemyśle przetwórczym oraz wydobywczym. Przenośniki śrubowe pozwalają na transportowanie nawet dość problematycznych elementów, takich jak substancje silnie pylące, o podwyższonej temperaturze, toksyczne, silnie ścierające, zbrylone, lepkie lub wilgotne.

 

Jakie korzyści przynoszą przenośniki ślimakowe?

Przenośniki ślimakowe mają zamkniętą formę, dzięki temu mogą transportować każdą substancję, która powinna zostać odizolowana od otoczenia. Świetnie radzą sobie też z problematycznym substancjami, które są na przykład szczególnie lepkie, zbrylające się albo toksyczne. Niewątpliwie także przenośniki ślimakowe, podobnie jak inne przenośniki i transportery, usprawniają proces produkcji. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie kosztów oraz ograniczenie czynnika ludzkiego. Proces produkcji staje się w większej mierze zautomatyzowany.

Korzyści z użycia przenośników śrubowych:

1

Usprawnienie procesu produkcji

2

Ograniczenie kosztów produkcji

3

Zwiększenie automatyzacji

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.