Przenośniki śrubowe, inaczej ślimakowe, bazują na systemie spirali, schowanej w pojemnej tubie. Ta tuba, a właściwie rodzaj koryta, może mieć charakter otwarty lub zamknięty. Przybiera zatem kształt litery O albo U. W trakcie działania spirala (ślimak) obraca się, powodując przesuwanie się określonego, transportowanego materiału. Przenośniki śrubowe mają bardzo mocną konstrukcję. Najczęściej wykonywane są ze stali lub z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Podczas zakupu przenośników śrubowych, należy zwrócić uwagę na cztery istotne parametry. Po pierwsze: długość urządzenia, a zatem odległość pomiędzy zasypem i wysypem. Po drugie: średnicę wewnętrzną koryta. Po trzecie: skok śruby ślimaka, a zatem odległość pomiędzy kolejnymi piórami wstęgi ślimaka. Po czwarte: wydajność urządzenia, a więc zdolność do przemieszczania określonej objętości materiału w określonym czasie. Wszystkie te parametry przekładają się na efektywność całej produkcji. Tworząc przenośniki śrubowe dla naszych klientów, zawsze przeprowadzamy szczegółowy wywiad i na podstawie tych informacji pomagamy im wybrać najlepszy model.
Przenośniki śrubowe służą do przenoszenia sypkich i lekkich materiałów. Mogą przenosić materiał zarówno w poziomie oraz pionie, jak i na skos, dlatego sprawdzają się niemal w każdym schemacie i nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni. Najczęściej stosuje się je jako urządzenia działające przy zbiornikach, silosach, a także różnorodnych dozownikach produktów. Przenośniki śrubowe można wykorzystać niemal w każdej branży i dziedzinie gospodarki. Najczęściej polecane są jednak w branży spożywczej, branży farmaceutycznej, branży kosmetycznej, branży rolniczej, a także w budownictwie, przemyśle przetwórczym oraz wydobywczym. Przenośniki śrubowe pozwalają na transportowanie nawet dość problematycznych elementów, takich jak substancje silnie pylące, o podwyższonej temperaturze, toksyczne, silnie ścierające, zbrylone, lepkie lub wilgotne.
Przenośniki ślimakowe mają zamkniętą formę, dzięki temu mogą transportować każdą substancję, która powinna zostać odizolowana od otoczenia. Świetnie radzą sobie też z problematycznym substancjami, które są na przykład szczególnie lepkie, zbrylające się albo toksyczne. Niewątpliwie także przenośniki ślimakowe, podobnie jak inne przenośniki i transportery, usprawniają proces produkcji. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie kosztów oraz ograniczenie czynnika ludzkiego. Proces produkcji staje się w większej mierze zautomatyzowany.
Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.