Przyrządy, oprzyrządowanie spawalnicze

Przyrządy, oprzyrządowanie spawalnicze

Przyrządy spawalnicze stanowią nieodłączny element w pracy przedsiębiorstw produkcyjnych. Potrzebne są szczególnie tam, gdzie ma miejsce produkcja detali wieloseryjnych. IMI-Polska wychodząc więc naprzeciw potrzebom firm, działających w różnych branżach i gałęziach gospodarki, oferuje kompleksowe wykonawstwo przyrządów spawalniczych. Tworzymy narzędzia w systemie „pod klucz”, a zatem realizujemy założenie od wstępnej koncepcji, aż po wykonanie produktu oraz jego montaż i serwis.

Korzyści z wdrożenia oprzyrządowania spawalniczego

  • zwiększenie jakości i powtarzalność produkcji
  • redukcja kosztów produkcji
  • zwiększenie wydajności
  • poprawa bezpieczeństwa pracy

Dlaczego produkcja potrzebuje przyrządów spawalniczych?

Spawanie z udziałem pracowników fizycznych nigdy nie daje idealnego rezultatu. W ten sposób brakuje bowiem pożądanej powtarzalności i skuteczności. Właśnie dlatego nowoczesne iinnowacyjne przedsiębiorstwa decydują się na zastąpienie czynnika ludzkiego. Wtedy z pomocą przychodzą różnorodne przyrządy spawalnicze. Pozwalają one zminimalizować skutki skurczu
spawalniczego. Dzięki nim produkt jest mniej podatny na ewentualne zniekształcenia, które mogą być skutkiem wpływu wysokiej temperatury, pojawiającej się w procesie spawania. Przyrządy spawalnicze umożliwiają zatem uzyskanie idealnej struktury o właściwym poziomie sztywności. IMI-Polska posiada wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu maszyn, urządzeń oraz całych linii produkcyjnych i technologicznych. Znamy każdy najdrobniejszy element procesu produkcji i nieustannie szukamy nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomogą go usprawnić. Niewątpliwie przyrządy spawalnicze stanowią ważny element tego procesu.

Jak działamy?

Przyrządy spawalnicze tworzymy w oparciu o stały schemat. Najpierw, we współpracy z klientem, tworzymy wstępną koncepcję. Po ustaleniu wszelkich, niezbędnych szczegółów, przygotowujemy ostateczny projekt. Jesteśmy w tym zakresie elastyczni. Szukamy idealnego rozwiązania. Wszystkie założenia realizujemy natomiast przy wykorzystaniu strategii SAFETY (secure, agile, fix price, engineering, on time, yield). Następnie przeprowadzamy kompleksowy montaż i sprawdzamy działanie wykonanych konstrukcji. Oferujemy też bieżący serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz części zamienne do istniejących przyrządów spawalniczych. Każdy projekt realizujemy w systemie „pod klucz”. Dzięki temu klient otrzymuje w pełni profesjonalną usługę. Podejmujemy się realizacji nawet najtrudniejszych zadań Projektujemy nie tylko standardowe konstrukcje. Oferujemy też skomplikowane i nietypowe, nieszablonowe rozwiązania. Mamy bowiem świadomość, że specyfika każdej firmy jest nieco inna. Przedsiębiorstwa produkcyjne w odmienny sposób realizują swoje cele, korzystają z rozmaitych konstrukcji i pomysłów. Nie można więc traktować ich jedną miarą. Jedni będą potrzebowali standardowych mechanizmów, inni sięgną po nowości i innowacje. W obu przypadkach oferujemy wsparcie naszych inżynierów – najlepszych specjalistów na rynku. Wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane przyrządy spawalnicze ze specjalnymi dociskami pneumatycznymi. Ten rodzaj stosowany jest najczęściej w przemyśle motoryzacyjnym, który wymaga wyjątkowej precyzji i dokładności w tworzeniu spawanych elementów.

.
Zobacz także: Robotyka i stanowiska zrobotyzowane, Linie produkcyjne i technologiczne,
Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych, Utrzymanie ruchu i serwis maszyn.