OFERTA

Przenośniki rolkowe

IMI-Polska oferuje w tym zakresie unikalne, funkcjonalne, wysokiej jakości rozwiązania.

Jak działają przenośniki rolkowe?

Przenośniki rolkowe to niezawodne i wielofunkcyjne transportery. Charakteryzują się lekką, ale bardzo wytrzymałą konstrukcją. Najczęściej wykonuje się je z aluminium, stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych, w tym poliuretanu. Klienci wybierają je najczęściej ze względu na wysoką nośność.

Dodatkowo przenośniki rolkowe można łatwo łączyć z innymi elementami linii produkcyjnej i technologicznej. Możliwe jest na przykład elektryczne połączenie przenośników z elementami, takimi jak czujniki optyczne z reflektorem, rozrusznik silnika i inne.

Gdzie najlepiej sprawdzają się przenośniki rolkowe?

IMI-Polska oferuje wysokiej jakości przenośniki rolkowe. Proponujemy przenośniki i transportery zarówno w wersji grawitacyjnej, jak i napędzanej. Możemy skonstruować urządzenie, z pojedynczym kołem zębatym albo wyposażone w specjalne paski klinowe. Czasem stosujemy też rolki stożkowe. Wybór typu napędu do przenośników rolkowych uzależniony jest od specyfiki danej produkcji. Niewątpliwie jednak oferowane przenośniki i transportery gwarantują najwyższą jakość, dzięki użyciu wytrzymałego i solidnego materiału. Wykorzystujemy przede wszystkim stal nierdzewną, węglową, ocynkowaną, a także płaszcz PCV. Przenośniki rolkowe stosowane są przede wszystkim do transportu załadunku o większej masie. W ten sposób przenosimy zatem całe skrzynie transportowe, palety albo inne elementy, o dużych gabarytach i wadze.

Jakie korzyści przynoszą przenośniki rolkowe?

Przenośniki rolkowe, podobnie jak przenośniki taśmowe, mają modułowy charakter. Dzięki temu można je ze sobą łączyć w dowolny sposób. Idealnie dopasowują się też do danej linii produkcyjnej lub technologicznej. Mimo że przeznaczone są do dużych i ciężkich towarów, sama konstrukcja przenośników jest lekka i mobilna. To stanowi jej dużą zaletę, ponieważ przenośniki rolkowe można układać w dowolny sposób. Generalnie natomiast różnego rodzaju przenośniki i transportery usprawniają proces produkcji, co jednocześnie znacząco redukuje koszty.

Korzyści użycia przenośników rolkowych

1

Korzyść 1

2

Korzyść 2

3

Korzyść 3

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.