Branże

Przemysł ciężki

W ofercie IMI-Polska dostępne są kompleksowe rozwiązania dla przemysłu ciężkiego.

Nasi klienci:

Pełne zaplecze i unikalne rozwiązania dla przemysłu ciężkiego

Strategia SAFETY skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa na każdym poziomie działalności – od finansowego poprzez operacyjne, aż po bezpieczeństwo pracowników. W kontekście przemysłu ciężkiego, gdzie ryzyko może być szczególnie wysokie, kluczowe staje się:

  • Secure: Zapewnienie stabilności finansowej projektów, co jest niezbędne w branży wymagającej dużych inwestycji kapitałowych.
  • Agile: Wdrożenie zwinnych metod produkcji umożliwia szybką adaptację do zmieniających się warunków rynkowych oraz technologicznych, co jest kluczowe przy realizacji skomplikowanych projektów przemysłowych.
  • Fixed Price: Przejrzystość i przewidywalność kosztów dzięki modelowi ustalonych cen, co minimalizuje ryzyko budżetowe.
  • Engineering: Inwestycja w innowacyjne rozwiązania inżynieryjne i technologiczne, aby sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem i efektywnością.
  • on Time: Zapewnienie terminowej realizacji projektów, co jest kluczowe dla utrzymania ciągłości operacji i minimalizacji przestojów.
  • Yield: Optymalizacja produkcji w celu maksymalizacji zysków przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Rozumiemy wartość przemysłu ciężkiego, ponieważ przez lata zdobywaliśmy cenne informacje na temat potrzeb i specyfiki tej branży. Wierzymy, że przemysł ciężki jest bazą i źródłem rozwoju innych dziedzin gospodarki.

Korzyści dla przemysłu ciężkiego

1

Bezpieczeństwo finansowe inwestycji

2

Realizacja w założonym budżecie i czasie

3

Bezpieczne i sprawdzone rozwiązania inżynierskie

Przemysł ciężki – jakie rozwiązania oferujemy?

Konstruujemy rozwiązania „szyte na miarę”, które idealnie odpowiadają wymaganiom danego przedsiębiorstwa. Proponowane przez nas systemy są w pełni zintegrowane, wspierając poszczególne elementy składowe i działy firmy. Tworzymy między innymi inteligentne linie produkcyjne, technologiczne, wyposażone w różnorodne stanowiska, w tym stanowiska zrobotyzowane, przyrządy spawalnicze, przenośniki i transportery. Interesuje nas jednak nie tylko wyposażenie przedsiębiorstwa przemysłowego. Przemysł ciężki wymaga też zaprojektowania odpowiednich konstrukcji stalowych lub aluminiowych. Tworzymy więc różne rozwiązania, dopasowane do potrzeb danej branży. Przemysł ciężki wymaga bowiem optymalnego miejsca do prowadzenia działalności.

Jak działamy w przemyśle ciężkim?

Współpracujemy z branżą budowlaną, chemiczną, elektromaszynową, metalurgiczną, mineralną, paliwowo-energetyczną, a także zbrojeniową. Wspieramy przede wszystkim najbardziej rozwinięte w Polsce sektory, czyli górnictwo, hutnictwo i odlewnictwo. Nie tylko tworzymy nowe, funkcjonalne rozwiązania, ale również przeprowadzamy kompleksową optymalizację i diagnostykę linii produkcyjnych i technologicznych oraz wszelkich maszyn i urządzeń. Oferujemy serwis, przeprowadzany przez naszych najlepszych specjalistów. Działamy także w formie outsourcingu, aby zapewnić naszym klientom najwygodniejszą metodę współpracy. Z kolei sam proces wykonawstwa określonych konstrukcji, przeprowadzamy w ramach metody „pod klucz”. Najpierw tworzymy zatem kompleksowy projekt. Realizujemy go w ścisłej współpracy z klientem, aby kreowane rozwiązania jak najlepiej odpowiadały jego potrzebom. Następnie wykonujemy zlecenie, dbając o każdy, najdrobniejszy szczegół. W kolejnym kroku sprawdzamy funkcjonalność zastosowanych rozwiązań – przeprowadzamy montaż i testujemy działanie instalacji. Finalnie oddajemy efekt naszych prac do użytku. Oczywiście oferujemy przy tym niezbędne szkolenie dla pracowników, przekazujemy całą dokumentację oraz dbamy o niezbędne certyfikaty.

Jakie korzyści niesie współpraca z IMI-Polska?

Nasze projekty realizujemy przy użyciu strategii SAFETY (secure, agile, fix price, engineering, on time, yield), gwarantującej pełne bezpieczeństwo, wydajność zastosowanych konstrukcji oraz terminowość. Nasi klienci mogą też liczyć na przyspieszenie czasu produkcji, obniżenie kosztów produkcji, a także poprawę jakości i powtarzalności finalnego produktu. Co również istotne, nasze rozwiązania oznaczamy znakiem CE, poprawiając tym samym bezpieczeństwo użytkowania przez operatorów. Przemysł ciężki zmienia swoje oblicze i unowocześnia się, dzięki IMI-Polska.

safety
CASE STUDY

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.