OFERTA

Przenośniki taśmowe

Bez przenośników taśmowych i transporterów trudno o efektywną pracę linii produkcyjnych.

Przenośniki taśmowe - nasza oferta:

To absolutnie podstawowy element każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. IMI-Polska oferuje unikalne, wysokiej jakości systemy, które usprawniają proces produkcji i redukują koszty. Nasze przenośniki i transportery umożliwiają przenoszenie wszelkiego rodzaju materiałów – sypkich, zbitych, pojemników, puszek i wielu innych.

Oferujemy różnorodne, niezawodne mechanizmy, bazujące na komponentach najlepszych na rynku producentów. W zakresie przenośników proponujemy m.in. ten produkt w wariancie transportera taśmowego.

Jak działają przenośniki taśmowe?

Transportery taśmowe to najpopularniejszy typ przenośników. Ten model produkujemy najczęściej, ponieważ właśnie o niego zabiegają nasi klienci. Przenośniki taśmowe mogą stanowić odrębny element – urządzenie/maszynę. Mogą też być fragmentem dużej linii produkcyjnej lub technologicznej. Przenośniki te mają też swoje podkategorie. W tym zakresie należy wymienić chociażby przenośniki  poziome, wznoszące, opadające oraz łuki taśmowe. To, jaki system zostanie zastosowany w danym przedsiębiorstwie, zależy w dużej mierze od potrzeb i możliwości tego zakładu. Najczęściej powodem zastosowania określonej konstrukcji jest też rodzaj przenoszonego, dzięki przenośnikom, produktu.

Gdzie przenośniki taśmowe sprawdzają się najlepiej?

Transportery taśmowe charakteryzują się ogromną uniwersalnością. Mogą być stosowane niemal w każdej branży i dziedzinie przemysłu. Sięgają po nie zarówno przedsiębiorstwa działające w branży spożywczej, branży kosmetycznej, branży farmaceutycznej, jak i w przemyśle ciężkim, automotive. Wiele korzyści mogą dzięki nim zyskać nie tylko stricte przedsiębiorstwa produkcyjne, ale również składowiska, sortownie, magazyny i inne zakłady o podobnym profilu do wymienionych wcześniej. Najczęściej jednak transportery taśmowe wykorzystywane są do transportu drobnych towarów lub sypkich materiałów.

Dlaczego warto postawić na przenośniki taśmowe?

Transportery taśmowe oferują modułową strukturę, dzięki temu na jednej linii technologicznej lub produkcyjnej można wykorzystać zarówno przenośniki taśmowe poziome, wznoszące i opadające, jak i przenośniki łukowe. Zaletami tego typu przenośników są również stosunkowo małe wymiary oraz możliwość ich instalacji w urządzeniach i liniach o ograniczonej powierzchni. Urządzenia te gwarantują także stałą prędkość i dokładność sekwencji.

Korzyści z zastosowania przenośników taśmowych:

1

Korzyść 1

2

Korzyść 2

3

Korzyść 3

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.