OFERTA

Roboty przemysłowe i stanowiska zrobotyzowane

Roboty przemysłowe i stanowiska zrobotyzowane to jeden z kluczowych obszarów działalności IMI-POLSKA. To
nieodłączny element każdego, nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Roboty przemysłowe i stanowiska zrobotyzowane

Upraszczają one wiele czynności i w wielu istotnych kwestiach zastępują udział człowieka. To natomiast cechy nowoczesnego i innowacyjnego przedsiębiorstwa na miarę XXI wieku.

Wdrożenie takich rozwiązań w przedsiębiorstwie wymaga jednak starannego zaprojektowania, opracowania i realizacji. Tym właśnie zajmują się specjaliści IMI-Polska.

Robotyka i stanowiska zrobotyzowane – zastosowanie

Roboty przemysłowe, a precyzyjniej mówiąc stanowiska zrobotyzowane, służą do automatyzacji pewnych procesów technologicznych, odbywających się w danym przedsiębiorstwie. Chodzi między innymi o takie czynności, jak spawanie, zgrzewanie, malowanie, transport oraz paletyzację. Często wymienione czynności stanowią poważny problem w działalności firmy. Wykonywanie ich przez pracowników może być bowiem długotrwałe i niedokładne. Trudno z aptekarską wręcz precyzją wykonywać elementy bardzo złożone konstrukcyjnie i technologicznie. Detale i całe zespoły drobnych elementów, używanych w określonych procesach technologicznych, mogą mieć przecież bardzo skomplikowane kształty, wielkości i formaty. Automatyzacja cyklu produkcyjnego, pozwala zatem na uzyskanie dokładniejszych wyników. Dodatkowo, cały proces przyspiesza, usprawniając jednocześnie działanie całego przedsiębiorstwa. Jedyną pracą, jaką musi wykonać w tym wszystkim człowiek, jest nadzór oraz ewentualne wprowadzenie ustawień i zatwierdzenie zaplanowanych prac. Co przy tym istotne, robotyka i stanowiska zrobotyzowane to zagadnienia aktualne zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Roboty mogą się przydać nie tylko w produkcji wieloseryjnej, ale również małoseryjnej.

Projektowanie stanowisk zrobotyzowanych

Tworząc takie stanowisko zrobotyzowane należy zadbać nie tylko o jego wydajność i efektywność, ale również o bezpieczeństwo otoczenia. Miejsce pracy nie może bowiem stwarzać zagrożenia dla pracowników oraz osób postronnych. Właśnie dlatego projektujemy stanowiska zrobotyzowane w taki sposób, aby oddzielić obszar pracy robota od obszaru pracy operatora. Projektujemy rozwiązania „szyte na miarę” potrzeb danego przedsiębiorstwa, dostępnej w nim przestrzeni oraz jego, indywidualnych potrzeb. Oferujemy w tym zakresie szereg, innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, w tym różnego rodzaju osłony, ogrodzenia oraz odpowiednią lokalizację paneli do programowania. Zrobotyzowane i zautomatyzowane stanowiska pracy mogą zawierać bardziej lub mniej złożone oprzyrządowanie technologiczne, wszelkiego rodzaju pozycjonery, manipulatory, urządzenia do automatyzacji określonych procesów, zautomatyzowane, a także zautomatyzowane urządzenia specjalne.

 

Kompleksowe wdrożenie robotów przemysłowych

 

Robotyka i stanowiska zrobotyzowane – IMI-Polska projektuje i realizuje przede wszystkim stanowiska zrobotyzowane spawalnicze, paletyzujące oraz automatyzujące pewne procesy. Jesteśmy jednak otwarci na wszelkie, inne zlecenia. Nie boimy się trudnych i ambitnych wyzwań. Pracujemy przy tym na robotach wiodących producentów, takich jak ABB, Kuka oraz FANUC. Oni oferują najwyższą jakość i skuteczność poszczególnych komponentów. W ramach usługi – robotyka i stanowiska zrobotyzowane – proponujemy nie tylko tworzenie zupełnie nowych konstrukcji. Możemy też dokonać modernizacji, istniejących już w danym zakładzie produkcyjnym, stanowisk zrobotyzowanych i zautomatyzowanych.

 

Korzyści z wdrożenia robotów:

1

Zwiększenie jakości i powtarzalność produkcji

2

Redukcja kosztów produkcji

3

Poprawa bezpieczeństwa pracy

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.