Branża spożywcza

Maszyny i linie produkcyjne dla przemysłu spożywczego

Branża spożywcza

Branża spożywcza to dziedzina gospodarki, która rozwija się w sposób najbardziej dynamiczny. Ona również najszybciej reaguje na wszelkie zmiany, zachodzące na rynku. Między innymi z tego powodu, dla właściwego funkcjonowania, wymaga zastosowania odpowiednich środków i mechanizmów. Wdrażane przez IMI-Polska rozwiązania mają na celu poprawę wydajności poszczególnych procesów, jakości realizowanych produktów, a także efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów oraz dokonanie swoistej transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa.

 

Korzyści dla branży spożywczej

  • zwiększenie jakości i powtarzalność produkcji
  • redukcja kosztów produkcji
  • zwiększenie wydajności

 

Co oferujemy branży spożywczej?

Branża spożywcza leży w kręgu naszych szczególnych zainteresowań. Oferujemy naszym partnerom biznesowym między innymi usługi projektowania i budowy maszyn przemysłowych, linii produkcyjnych i technologicznych. Zapewniamy też pełne wsparcie naszego biura konstrukcyjnego i najlepszych specjalistów w branży. Dbamy o zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego i podsuwamy rozwiązania, które go usprawnią i unowocześnią. Między innymi proponujemy maszyny i urządzenia dla różnych gałęzi przemysłu spożywczego, maszyny i urządzenia dla przemysłu piekarskiego, cukierniczego i lodziarskiego, maszyny do formowania, dozowania i konfekcjonowania produktów przemysłu spożywczego, różnego rodzaju maszyny pakujące, aparaturę kontrolno-pomiarową oraz funkcjonalne urządzenia. Oferujemy również unikalne systemy mycia, odgazowywacze, odpowietrzacze do mas półpłynnych i płynnych, przepływowe pasteryzatory, homogenizatory, dozowniki precyzyjne, systemy sterylizacji UV, maszyny do opróżniania produktów z resztek i wiele więcej. Nasze instalacje są profesjonalnie zaprojektowane, wykonane i zamontowane. Mogą mieć dowolny kształt, długość oraz specyfikację. Wszystko zależy od specyfiki i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dodatkowo świadczymy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny maszyn, urządzeń i systemów.

 

Jak działamy w branży spożywczej?

Branża spożywcza korzysta z naszych najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych metod. Staramy się inspirować przedsiębiorców, dając im funkcjonalne rozwiązania, wspierające rozwój firmy. Na co dzień przeprowadzamy rozmowy z kadrą zarządzającą, a także kierownikami i specjalistami z komórek, zajmujących się produkcją żywności, technologią żywności oraz utrzymaniem ruchu.

 

Szukamy optymalnych mechanizmów, które realnie przełożą się na większy zysk przedsiębiorstwa. Przy czym linie produkcyjne, technologiczne, maszyny i urządzenia projektujemy indywidualnie dla każdego klienta. Mamy przy tym na względzie jego potrzeby i wymagania. W ten sposób możemy osiągnąć najwyższą skuteczność. Pakowanie żywności, napojów, ich produkcja, sortowanie i wszelkie inne czynności, podejmowane w branży spożywczej wykonywane są wydajnie i precyzyjnie.

 

Dodatkowo uwzględniamy konieczne zasady higieny i sterylności, co jest szczególnie ważne w branży spożywczej. Wysokiej jakości komponenty i wykwalifikowana kadra Branża spożywcza ma możliwość skorzystania z pomocy naszych najlepszych specjalistów oraz najlepszych materiałów. Wszystkie systemy i mechanizmy tworzymy nadto przy użyciu najwyższej jakości komponentów, sygnowanych marką znanych i cenionych na rynku producentów. Stosujemy wyłącznie bardzo wytrzymałe i solidne elementy, które zapewniają naszym produktom niezawodność i długą żywotność. Poszczególne rozwiązania projektowane i wykonywane są natomiast przez naszych najlepszych specjalistów. Biuro konstrukcyjne IMI-Polska zatrudnia 50 inżynierów mechaników, automatyków i elektryków z wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą w zakresie tworzenia innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań dla przedsiębiorstw z różnych gałęzi gospodarki.

Branża spożywcza to jedna z dziedzin, której mamy najwięcej do zaoferowania.

 

IMI-Polska proponuje innowacyjne rozwiązania, wspierające monitorowanie, optymalizację i kontrolę kosztów w przemyśle. To bezpośrednio przekłada się na wzrost produkcji i większy zysk firmy. Wszystkie oferowane przez nas produkty, w tym linie technologiczne, produkcyjne, maszyny i urządzenia spełniają też najwyższe standardy, dotyczące bezpieczeństwa i funkcjonalności. Dzięki naszym usługom branża spożywcza może liczyć na przyspieszenie czasu produkcji, obniżenie kosztów produkcji, a także poprawę jakości i powtarzalności finalnego produktu.

 

Zobacz także: Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych, Relokacje maszyn i urządzeń, Automatyka Przemysłowa, Robotyka i stanowiska zrobotyzowane, Instalacje techniczne, Podesty serwisowe.