Branże

Branża kosmetyczna

Kompleksowa automatyzacja przyspieszająca proces produkcji i jej koszty.

Nasi klienci

Rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość produktów dla branży kosmetycznej

Polska branża kosmetyczna może konkurować ze swoimi zachodnimi sąsiadami. Na rynku światowym wyróżnia się bowiem zarówno jakością produktów, jak i zastosowaniem nowoczesnych technologii..

Przedsiębiorstwa, działające w tej branży, nieustannie inwestują bowiem w cyfryzację oraz informatyzację linii produkcyjnych i technologicznych. Kupują nowe maszyny i urządzenia, konstruowane zgodnie z aktualnymi trendami technologicznymi. Produkcja kosmetyków odbywa się też na coraz większą skalę. Właśnie dlatego, z myślą o potrzebach branży kosmetycznej, IMI Polska oferuje unikalne i kompleksowe usługi.

Korzyści dla branży kosmetycznej

1

Przyspieszenie czasu produkcji

2

Obniżenie kosztów produkcji

3

Poprawa jakości i powtarzalności finalnego produktu

Co oferujemy branży kosmetycznej?

Nasze działania skupiają się przede wszystkim na kompleksowej automatyzacji w przemyśle kosmetycznym. Branża kosmetyczna niewątpliwie potrzebuje nowych linii, maszyn i urządzeń, które przyspieszą proces produkcji kosmetyków oraz ograniczą koszty produkcji. Oferujemy więc usługi, związane z projektowaniem i budową maszyn przemysłowych, linii produkcyjnych i technologicznych, robotyką i tworzeniem stanowisk zrobotyzowanych, automatyką przemysłową, utrzymaniem ruchu i serwisem maszyn, a także wszelkimi instalacjami technicznymi. Proponujemy też outsourcing naszych inżynierów oraz wsparcie naszego biura konstrukcyjnego.

Jak działamy w branży kosmetycznej?

Wszystkie usługi realizujemy przy tym przy uwzględnieniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa i strategii SAFETY. Efektywnie zarządzamy więc poszczególnymi projektami, działamy profesjonalnie, terminowo i wydajnie. Nasze usługi dążą do tego, aby pierwotny, używany surowiec zachowywał swoją formę i wysoką jakość podczas obróbki w procesie produkcji. Dbamy też o rozwiązania, które zapewnią jego optymalny transport i magazynowanie. Zadaniem poszczególnych mechanizmów jest ponadto zachowanie odpowiedniej ilości i proporcji poszczególnych składników oraz kolejności ich dozowania – zgodnej z całym procesem technologicznym. Zmierzamy również do minimalizacji, powstającego w wyniku produkcji, odpadu. Oczywiście gwarantujemy przy tym najwyższą jakość produktu finalnego oraz półproduktów. Jeżeli to konieczne dla osiągnięcia oczekiwanego produktu końcowego, tworzymy też rozwiązania, stwarzające optymalne warunki dla dojrzewania lub kwarantanny produktu.

Branża kosmetyczna – dbamy o każdy, najdrobniejszy szczegół

W branży kosmetycznej kładziemy przede wszystkim nacisk na dbałość o każdy, najdrobniejszy szczegół. Każda, nawet niewielka, pomyłka lub uchybienie może mieć bowiem wpływ na skuteczność całego procesu produkcyjnego. Ewentualne błędy wiążą się też ogromnymi kosztami i trudnościami w pozyskiwaniu określonych komponentów. Właśnie dlatego stosujemy innowacyjne mechanizmy. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowościami w dziedzinie nowych technologii. Prowadzimy też prace badawczo-rozwojowe, aby oferować klientom coraz lepsze rozwiązania. Nasze linie produkcyjne, technologiczne, maszyny i urządzenia są solidne i niezawodne. Nie pozwalamy sobie nawet na najdrobniejsze uchybienia. O wysoką jakość świadczonych usług dbają natomiast nasi najlepsi specjaliści – inżynierowie mechanicy, automatycy i elektrycy – prawdziwi pasjonaci nowoczesnych technologii i nietuzinkowych rozwiązań.

CASE STUDY

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.