OFERTA

Przenośniki wibracyjne

W IMI-Polska oferujemy różnorodne przenośniki i transportery.  Zapoznaj się z naszą ofertą.

Przenośniki wibracyjne - nasza oferta:

Wybór określonego typu oraz funkcjonalności tworzonych modeli dostosowujemy do potrzeb danej firmy. Chodzi bowiem o to, by tworzone i wykonywane mechanizmy jak najlepiej realizowały potrzeby

przedsiębiorstwa, z którym współpracujemy. W ramach oferowanych produktów polecamy między innymi przenośniki wibracyjne.

Jak działają przenośniki wibracyjne?

Przenośniki wibracyjne składają się z trzech zasadniczych elementów. Po pierwsze: z rynny, za pomocą której transportuje się materiały, wykorzystując siłę ciężkości. Ta rynna może mieć charakter otwarty lub zamknięty, prosty lub śrubowy. Po drugie: z wibratora, którego zadaniem jest wymuszenie drgań, tym sposobem przenosi określone materiały wzdłuż przenośnika. Na rynku dostępne są wibratory mimoosiowe, wibratory bezwładnościowe, reakcyjne oraz ciśnieniowe. Po trzecie: z elementów sprężystych podparcia lub podwieszenia rynny – elementy te zapewniają trwałość i stałość całej konstrukcji.

Gdzie najlepiej sprawdzają się przenośniki wibracyjne?

Przenośniki wibracyjne znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Stosuje się je między innymi w górnictwie, hutnictwie, budownictwie, elektrowniach, a także w przemyśle chemicznym, spożywczym, ceramicznym cementowym i innych. Przenośniki wibracyjne występują w dwóch typach – z napędem magnetycznym oraz z napędem niewyważonym. Te pierwsze mogą być regulowane w trybie przepływu drobnoziarnistego lub gruboziarnistego, nie ma jednak możliwości dodawania materiału w trakcie pracy przenośnika. Z kolei drugi typ – przenośniki wibracyjne z napędem niewyważonym – dają więcej możliwości regulacji.

 

Jakie korzyści przynoszą przenośniki wibracyjne?

Nasze przenośniki wibracyjne usprawniają proces produkcyjny, ograniczając jednocześnie koszty produkcji. Transportery umożliwiają też ograniczenie czynnika ludzkiego w obsłudze linii produkcyjnej lub technologicznej. Nasze przenośniki wibracyjne są też niezwykle trwałe i wytrzymałe. Oferują bardzo cichą i płynną pracę, a także małe zużycie energii. Dodatkowo charakteryzuje je stosunkowo mała awaryjność oraz możliwość jednoczesnego transportowania różnych materiałów. Podobnie jak inne systemy, mechanizmy, maszyny i urządzenia, również przenośniki wibracyjne tworzymy modułowo, dopasowując określone rozwiązanie do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Korzyści z użyciaprzenośników wibracyjnych:

1

Korzyść 1

2

Korzyść 2

3

Korzyść 3

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.