BRANŻE

Branża rolnicza

Najlepsze rozwiązania technologiczne wspomagające produkcję, rozlewnictwo, pakowanie oraz przetwórstwo.

Nasi klienci

Bezpieczne i unikalne rozwiązania dla branży rolniczej

Branża rolnicza w ostatnich latach przeżywa kryzys. Rolnicy borykają się z różnymi problemami, w tym z nawracającą suszą i nieurodzajem.

Właśnie dlatego ta gałąź gospodarki wymaga szczególnego wsparcia i rozbudowanego zaplecza. IMI-Polska zna potrzeby polskiego rolnictwa. Od lat obserwujemy tę branżę, przygotowując dla niej najlepsze rozwiązania technologiczne. Stawiamy przy tym na innowacyjność, dużą wydajność, pełne bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość.

Korzyści dla branży rolniczej

1

Usprawnienie wszelkich procesów przetwórstwa, pakowania, rozlewania i innych

2

Ograniczenie udziału pracowników w produkcji, dzięki automatyzacji

3

Ograniczenie kosztów produkcji

Co oferujemy branży rolniczej?

Projektujemy i produkujemy nie tylko maszyny rolnicze, ale również całe linie produkcyjne i technologiczne. Dzięki nim możliwa jest kompleksowa produkcja, rozlewanie i pakowanie owoców, warzyw, mięsa oraz różnorodnych płynów. Oferujemy nadto wsparcie naszego biura konstrukcyjnego, w tym usługę outsourcingu inżynierów. Zespół składa się z ponad 50 doświadczonych profesjonalistów – mechaników, automatyków i elektryków. Co przy tym istotne, pomagamy w certyfikowaniu maszyn zgodnych z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE.

Wszelkie usługi wykonujemy też przy uwzględnieniu strategii SAFETY (secure, agile, fix price, engineering, on time, yield). Wspieramy różnorodne dziedziny rolnictwa oraz dziedziny pokrewne. Projektujemy unikalne rozwiązania dla mleczarstwa, produkcji alkoholi (wódki, wina, browarów), napojów, soków, przetwórstwa mięsa, warzyw, owoców, produkcji mrożonek, marynat oraz konserw. Bazujemy nie tylko na produktów spożywczych, ale również potrzebnej w rolnictwie chemii. Dzięki naszym produktom i usługom, branża rolnicza rozwija się niezwykle dynamicznie.

Jak działamy w branży rolniczej?

Poszczególne maszyny, urządzenia oraz całe linie produkcyjne i technologiczne projektowane są przez nas na indywidualne zamówienie. Dzięki temu możemy zaoferować rozwiązania dostosowane do potrzeb danego gospodarstwa rolnego lub przedsiębiorstwa rolnego. Nasze instalacje wspomagają produkcję, rozlewnictwo, pakowanie oraz przetwórstwo. We współpracy z klientem ustalamy wszelkie warunki, oceniamy istotne parametry i projektujemy rozwiązania, idealnie wpasowujące się w oczekiwania naszego kontrahenta. Branża rolnicza ma różnorodne wymagania. Stajemy jednak na wysokości zadania, sięgając po najnowocześniejsze technologie, konstrukcje i innowacyjne mechanizmy.

Jakie maszyny projektujemy?

1

Maszyny rozlewnicze

Projektujemy na przykład funkcjonalne maszyny rozlewnicze. One szczególnie wspierają proces rozlewania i dozowania wszelkich substancji ciekłych. Taka automatyzacja przekłada się natomiast na poprawę wydajności i obniżenie kosztów.

2

Maszyny do pakowania

Ważnym elementem produkcji rolnej jest też odpowiednie zapakowanie produktu finalnego. Projektujemy i realizujemy różnorodne systemy pakujące, paletyzujące i formierki kartonów. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie czynnika ludzkiego i szybsze przygotowanie towarów do sprzedaży.

3

Maszyny do przetwórstwa

W zależności od specyfiki działalności danego przedsiębiorstwa rolnego lub gospodarstwa rolnego, konieczne staje się też wykorzystanie maszyn do przetwórstwa. Tworzymy maszyny, które umożliwiają ich łatwą i intuicyjna obsługę.

CASE STUDY

Podejmij z nami
współpracę

Skontaktuj się z odpowiednim działem i otrzymaj warunki współpracy.