• Aktualności
  • 11.01.2022

IMI – Polska od teraz częścią Grupy AIUT

Od stycznia 2022 roku IMI-Polska Sp. z o.o. staje się częścią Grupy AIUT, która została większościowym udziałowcem w naszej spółce. Integracja z największym polskim integratorem rozwiązań dla przemysłu, jakim jest AIUT, pozwoli na zwiększenie możliwości projektowych IMI Polska i umocnienie pozycji obu firm na krakowskim rynku dostawców automatyki przemysłowej.

W ramach transakcji IMI Polska będzie kontynuować realizowane projekty oraz angażować się w realizację nowych inwestycji pod szyldem AIUT. Leszek Gularek niezmiennie będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki IMI-Polska Sp. z o.o.. Zespół kompetencyjny firmy będzie rozbudowywany. Nowe rekrutacje już się rozpoczęły. Nazwa firmy pozostaje bez zmian.


Razem silniejsi

 

– Doszliśmy do momentu, w którym musieliśmy dokonać wyboru pomiędzy dalszym samodzielnym rozwojem albo wzrostem u boku większego profesjonalnego partnera, jakim jest AIUT. Podjęta decyzja pozwala nam zarówno na realizację dotychczasowych projektów oraz otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe – komentuje Leszek Gularek, prezes IMI Polska.

IMI-Polska Sp. z o. o. specjalizuje się w projektowaniu i budowie maszyn, urządzeń i stanowisk zrobotyzowanych. Nasza firma wdraża rozwiązania w oparciu o rozbudowaną strategię bezpieczeństwa i ma na swoim koncie ponad 100 pomyślnie zrealizowanych projektów, w tym zwłaszcza dla przemysłu ciężkiego, automotive, elektrotechnicznego, FMCG i spożywczego. W ramach transakcji IMI Polska zostanie biznesowo zintegrowana z działem Automatyki i Robotyki firmy AIUT, z określoną autonomią działań w ramach partnerskiego modelu współpracy.

– Jesteśmy dumni, że IMI Polska staje się częścią Grupy AIUT. Cieszę się, że znaleźliśmy właściwego partnera na małopolskim rynku dostawców automatyki przemysłowej i jestem przekonany, że decyzja o połączeniu IMI z AIUT przyniesie obu stronom długoterminowe korzyści. Konsolidacja sił pozwala nam być bliżej klientów prowadzących swoje biznesy w Krakowie i okolicach, i jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Jednocześnie pragniemy szeroko korzystać z kompetencji nowego zespołu także w ramach innych projektów i rozbudowywać go – zaznacza Marek Gabryś, prezes AIUT.


Obie firmy kierują się podobnymi wartościami, kładąc nacisk na etykę i szacunek w biznesie, jako punkty wyjścia do określenia wspólnej strategii działań i rozwoju Grupy AIUT.

 

AIUT w Polsce i na świecie


AIUT jest największym polskim integratorem rozwiązań dla przemysłu z ponad 30-letnim doświadczeniem w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Spółka zatrudnia dziś blisko 1000 pracowników, w tym ponad 600 inżynierów. Firma dynamicznie się rozwija, pozyskując nowych partnerów i wchodząc na kolejne rynki. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otwarto cztery nowe oddziały spółki. – Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym z siecią lokalnych centrów kompetencji, gdzie nasi inżynierowie udzielają klientom bezpośredniego wsparcia w ramach realizacji inwestycji i zadań serwisowych. W 2021 roku otworzyliśmy nowy oddział spółki w Kanadzie oraz dwa kolejne oddziały AIUT w Polsce, w Łodzi i Rzeszowie. W 2022 kontynuujemy naszą strategię rozwoju, otwierając filię w stolicy Małopolski dzięki transakcji z IMI Polska – podsumowuje Marek Gabryś.
Pozostałe oddziały AIUT na świecie działają w Chinach, Indiach, USA, Niemczech oraz Rumunii.

 

5/5 - (15 votes)

Udostępnij artykuł: