Zgodnie z prawem każda maszyna musi posiadać znak CE, które potwierdza jej zgodność z zasadniczymi wymaganiami bezpieczeństwa, jakie określa Dyrektywa Maszynowa. Nie dotyczy to maszyn nieukończonych, które zgodnie z dyrektywą…
Zapoznaj się z artykułami z naszej bazy wiedzy
Zgodnie z prawem każda maszyna musi posiadać znak CE, które potwierdza jej zgodność z zasadniczymi wymaganiami bezpieczeństwa, jakie określa Dyrektywa Maszynowa. Nie dotyczy to maszyn nieukończonych, które zgodnie z dyrektywą…
Od maszyny nieukończonej do maszyny finalnej Droga przez dyrektywy nie musi być trudna, zwłaszcza jeśli odpowiedzialność za prawidłowe zespolenie i włączenie maszyny nieukończonej do projektu maszyny finalnej spoczywa na…
Współczesne procesy produkcyjne odbywają się nierzadko przy użyciu wielce wyspecjalizowanych maszyn oraz linii produkcyjnych. Wykorzystanie takich specjalistycznych urządzeń pozwala przyspieszyć szereg procesów produkcyjnych, zwiększyć ich wydajność a także poprawić jakość…
Od stycznia 2022 roku IMI-Polska Sp. z o.o. staje się częścią Grupy AIUT, która została większościowym udziałowcem w naszej spółce. Integracja z największym polskim integratorem rozwiązań dla przemysłu, jakim jest…
Kilka słów o korzyściach projektowania 3D Projektowanie 3d jest rozwijane od ponad 40 lat. Dostawcy oprogramowania prześcigają się w rozwiązaniach, jeśli chodzi o przyspieszanie prac rutynowych. Automatyzacja i robotyzacja wielu…
Maszyny specjalne Branża spożywcza, przemysł ciężki czy też automotive – wszędzie tam na dobre zagościły dziś rozwiązania Czwartej Rewolucji Przemysłowej, czyli automatyzacja, robotyzacja oraz wykorzystanie wysoko wyspecjalizowanych maszyn, które potrafią…
Robot spawalniczy - Jakie korzyści może przynieść robotyzacja procesu spawania? Robotyzacja procesów produkcyjnych to kierunek, w którym warto podążać, jeśli pragniemy dostosować przedsiębiorstwo do realiów współczesnej gospodarki, bazującej na osiągnięciach…
Programowalne sterowniki logiczne, czyli serce automatyki przemysłowej Przemysł 4.0, bazujący na wysoko rozwiniętych liniach produkcyjnych, nie mógłby sprawnie funkcjonować bez sterowników PLC. Poszczególne elementy tych linii poprawnie komunikując się ze…
Automatyzacja produkcji Powtarzalność procesów produkcyjnych, przyspieszenie czasu produkcji oraz poprawa jakości finalnego produktu, to tylko najważniejsze zalety, jakie niesie ze sobą automatyzacja produkcji. Zdecydowanie warto skorzystać z najnowszych osiągnięć Przemysłu…
Paletyzacja Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii wiele elementów procesu produkcyjnego może zostać wykonana szybciej i precyzyjniej. Jednym z rozwiązań, na które warto postawić jest paletyzacja robotem, która przyniesie przedsiębiorstwu wiele korzyści.…
Automatyzacja procesu spawania Jeśli marzysz o stworzeniu przedsiębiorstwa wpisującego się w model Przemysłu 4.0, postaw na modernizację procesów wytwórczych. Jednym z rozwiązań, w które warto zainwestować, jest automatyzacja procesu spawania.…
Kim jest integrator automatyki przemysłowej? Wdrożenie systemów automatyki przemysłowej to wiele korzyści nie tylko dla dużych firm, ale także dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dynamiczne zmiany w procesach produkcji sprawiają,…
Pokrycie diagnostyczne jako jeden z kluczowych parametrów Projektując maszyny przemysłowe należy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie stwarzała ona niebezpieczeństwa dla potencjalnych użytkowników. Nie zawsze jednak jest to możliwe.…
Automatyzacja procesów produkcyjnych Jak automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych wpływa na dzisiejszy świat? Czy zastanawiałeś się kiedyś jak mogła by wpłynąć na twoją firmę? Na obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym…
Design for Assembly - co to? Design for Assembly z ang. projektowanie do montażu jest to metoda projektowania, w którym priorytetem jest łatwy montaż komponentów. Dzięki temu procesowi płyną szerokie…
Czym jest dyrektyw narzędziowa? Jedna z tzw. „Dyrektyw socjalnych” jest dyrektywą Unii Europejskiej, która wchodzi w skład koncepcji, dążącej do poprawy bezpieczeństwa pracy na terenie wspólnoty. Dyrektywa dotyczy sposobu użytkowania…
Czy zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, że mając potrzeby zautomatyzowania procesów w firmie brakowało Ci wiedzy jak to zrobić? Następnie wysyłałeś zapytanie ofertowe do 20 firm, na które odpowiedziało 10…
W firmie IMI – Polska działania realizujemy w oparciu o kluczowe wskaźniki efektywności , które pomagają nam w osiągnieciu założonych celów w różnych obszarach / działach naszej firmy. Nasze KPI’s…
Wsparcie na kapitał obrotowy dla IMI-POLSKA SP. Z O.O. , w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego…
W dobie czwartej rewolucji przemysłowej, jak nigdy dotąd firmy zwracają uwagę na wydajność produkcji. Ma to bezpośredni wpływ na aspekt zarówno operacyjny jak i finansowy przedsiębiorstwa. Produkcja będąca bardzo złożonym…
Norma PN-EN ISO 12100 dotycząca analizy ryzyka opisuje sposób projektowania maszyn tak, aby były bezpieczne. Bezpieczeństwo to w pierwszej kolejności już na etapie projektowania powinno być wynikiem zastosowania rozwiązań bezpiecznych…
Zgodnie z postanowieniami dyrektywy maszynowej 2006/42/WE producent musi określić wymagane środki ochrony w zakresie ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa pracy przy maszynie. Do tego celu służy analiza ryzyka – zgodnie przepisami…
Co to jest FAT? Z języka angielskiego ‘The Factory Acceptance Test’ w skrócie FAT jest tzw. testem akceptacji fabrycznej. Jest to cały proces oceny zgodności wyprodukowanego sprzętu, maszyny przemysłowej czy…
Przezbrajanie maszyny na jakiś czas zatrzymuje cały proces produkcyjny, znacząco obniżając efektywność linii. Co więc należy zrobić? Skrócić go do minimum! Właśnie w tym celu Shigeo Shingo opracował technikę SMED (akronim…
Wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE informują producentów o wymogu projektowania bezpiecznych maszyn z wyłącznikiem awaryjnym. W jaki sposób to osiągnąć wyjaśnia nam norma PN-EN ISO 13850. Wymieniony dokument jest normą typu…
Jedną z wytycznych dyrektywy maszynowej 2006/42/WE jest to, że należy zapewnić stały dostęp do prac serwisowych służbom technicznym. Od dostępności i wygody użytkowania podestów zależy bezpieczeństwo pracowników. Jednym ze stałych…
Od czasu gdy zauważono, że maszyny przemysłowe stanowią zagrożenie dla człowieka starano się ustandaryzować zasady bezpieczeństwa. By spełnione były minimalne odstępy zapobiegające zgnieceniu części ciała człowieka należy stosować normę PN…
Możliwość kształtowania metali, ale także tworzyw sztucznych, drewna, szkła czy nawet kamienia, jest procesem wymagającym wykorzystania profesjonalnych maszyn. Przy takich pracach liczy się precyzja, której nie można uzyskać poprzez użycie…
Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób zmniejszyć ilość przestojów maszyny? Jak zmniejszyć ilość braków i reklamacji od klientów? W jaki sposób poprawić bezpieczeństwo pracy? Jeśli tak to przeczytaj artykuł…
Czy znasz sposoby osłaniania niebezpiecznych elementów na linii produkcyjnej? Bezpieczeństwo pracowników i operatorów linii jest najwyższym priorytetem. W jaki sposób projektować osłony w maszynach tak, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa…
W ostatnim czasie mieliśmy okazję współtworzyć artykuł o Przemyśle 4.0 dla magazynu Forbes. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, z którego jesteśmy szczególnie dumni! Artykuł można przeczytać w listopadowym numerze…
Warunki stawiane przez dyrektywę maszynową 2006/42/WE są jasne, maszyny należy produkować w taki sposób, aby wpływ hałasu na organizm człowieka ograniczyć do minimum. Jak to dopracować jest określone w normie…
Specjalizujemy się w projektowaniu, integracji i budowie maszyn, urządzeń oraz linii produkcyjnych dla różnych gałęzi przemysłu. Jakie jest zastosowanie robotów przemysłowych, pochodzących z biura konstrukcyjnego IMI-Polska i którym branżom pomagają…
W dzisiejszych czasach projektując i budując maszyny będące jednostką produkcyjną lub częścią większej linii produkcyjnej musimy pamiętać o innych aspektach niż tylko wydajność. Jedną z takich rzeczy jest JAKOŚĆ ,…
W dobie automatyzacji zapobieganie niespodziewanemu włączeniu maszyny stało się trudniejsze niż było. Dzięki normie PN-EN 1037, stworzonej wg wymagań stawianych przez dyrektywę maszynową 2006/42/WE, wiemy jak należy projektować maszyny, aby…
Nie znalazłeś/aś interesującego Cię tematu bądź masz inne pytania?
Napisz, a pomożemy jeśli to tylko możliwe.